Toyota Lanka

Toyota Dream Car Contest Winners List

All Island
Place NAME AGE GROUP
1 G.H NETHMI KAVEESHA JAYALATH BELOW 10
2 BATEPOLAGE SAARASI VIDMI RAJEE PERERA BELOW 10
3 IMASHI OMAYA THENNAKOON BELOW 10
4 CHAMODI KAVINDYA SULAKSHANI FERNANDO BELOW 10
5 FATHIMA AMRA NAZAR BELOW 10
1 SAVINDU HIRANYA HERATH 10 – 12
2 HESHAN MADURANGA PERERA 10 – 12
3 ASINI SIYARA POLWATTAGE 10 – 12
4 P.G. NETHMI PRAMUDITHA 10 – 12
5 D.M ASHAN SUDESH BANDARA 10 – 12
1 W.D THILINA UDESHANA PREMARATHNA 13 – 15
2 CHATHUSHI PRABODIKA PERERA JAYATHILAKA 13 – 15
3 SHEHARI RANDIKA PRIYAMANTHI SILVA 13 – 15
4 SHANTHAKUMAR THASHAKINI 13 – 15
5 U.K.D DULHAN RAJITHA SENEVIRATHNE 13 – 15

 

SOUTHERN PROVINCE
Place NAME AGE GROUP
1 FATHIMA AMRA NAZAR BELOW 10
2 CHENUKA NETHVIDU JAYAWARDANA BELOW 10
3 L.RADIN NETHNIKA ABEYWICKRAMA BELOW 10
4 NETHMA NATHAN KURUKULASOORIYA BELOW 10
5 DILMITH SENIYA WEYHENA BELOW 10
1 SANDRA NIKITA PEARSON 10 – 12
2 ASHANI ISURIKA SUBASINGHE 10 – 12
3 SEWINI SEYAMA PALIHAKKARA 10 – 12
4 HARINDU HARSHANA DIAS SENANAYAKE 10 – 12
5 D.M. SAHAN SUDESH BANDARA 10 – 12
RAMIDU UWANTHA RUHUNAGE 10 – 12
1 CHATHUL DILSHAN SAMARAWEERA 13 – 15
2 R. K. K. DIAS EDIRISINGHA KODITHUWAKKU 13 – 15
3 S.K. YASITH NADEESHA 13 – 15
4 M.V.G. UCHITHA THEJAN GUNASEKARA 13 – 15
5 T.U. THATHSARANI DE SILVA GUNARATHNA 13 – 15

 

UVA PROVINCE
Place NAME AGE GROUP
1 DILSHAN FU SHAN KAO BELOW 10
2 INSHARA JAMALDEEN BELOW 10
3 INSHARA JAMALDEEN BELOW 10
4 JANAN KALHARA DISANAYAKA BELOW 10
5 CHAMODI KAVINDYA SULAKSHINI FERNANDO BELOW 10
1 W.W. ROSHAN SANJEEWA 10 – 12
2 W.G. LAHIRU CHAMUDITHA KULATHUNGA 10 – 12
3 M.R.F. NISKA FATHIMA 10 – 12
4 G. SONIYAGANDY 10 – 12
5 SANDANI PABODA DISSANAYAKA 10 – 12
1 F.H.M. WAZEEM 13 – 15
2 KASUN DILSHAN KUMARA WICKRAMASINGHE 13 – 15
3 GNANANATHAN GAYATHRI 13 – 15
4 C. METUSHINI 13 – 15
5 P.D. DILSHAN KANCHANA DHARMASENA 13 – 15

 

WESTERN PROVINCE
Place NAME AGE GROUP
1 W.M. MINADI SENALKA CHITHMI BELOW 10
2 RAMESHA SANDUMINI GUNASEKARA BELOW 10
3 B.N. CHANDULI RASHMINA ANANDA BELOW 10
4 P.K.D. DINITU VIRUL HANSADA BELOW 10
5 BATEPOLAGE SAARASI VIDMI RAJEE PERERA BELOW 10
1 A.M. CHELAL GAYATH SUYESH ALGAMA 10 – 12
2 YOHAN KAVISHKA SENARATH PARANAVITANA 10 – 12
3 DON LAWRENCE DINUP JAYASINGHE 10 – 12
4 W. K. ANJANA RANSILU ABEYRATHNA 10 – 12
5 ASINI SIYARA POLWATTAGE 10 – 12
1 CHATHUSHI PROBODIKA PERERA JAYATHILAKA 13 – 15
2 G.L. HANSA DILSHAN LIYANAGE 13 – 15
3 VIHANGA DEDUNU VITHANAGE 13 – 15
4 ANUKA SONU WALPOLA 13 – 15
5 HIRUNA HIMANTHA PALLAGE 13 – 15

 

NORTHERN PROVINCE
Place NAME AGE GROUP
1 BELOW 10
2 BELOW 10
3 BELOW 10
4 BELOW 10
5 BELOW 10
1 VAITHTHILINGKAM THIVARAKAN 10 – 12
2 PRABAHARAN ARJUN 10 – 12
3 THAYAPARAN SULAXSAN 10 – 12
4 BALAKRISHNAN SIVASUTHAN 10 – 12
5 JERAD ABISHAN 10 – 12
1 SHANTHAKUMAR THASHAKINI 13 – 15
2 ARTHANAREESWARAN SWOBIGAN 13 – 15
3 THAYANANTHAN NEKASINY 13 – 15
4 P. SIRIPRIYA 13 – 15
5 THURAISINGAM SAGITHKANTH 13 – 15

 

NORTH CENTRAL PROVINCE
Place NAME AGE GROUP
1 THANURI SATHSARANI FERNANDO BELOW 10
2 SEHANSA MANOTHMI BANDARA PREMADASA BELOW 10
3 SANARA NIMSATHI PERERA BELOW 10
4 NUTHYA YASUNTHARA KAHADAWA BELOW 10
5 H.M. SHIDARA DUMUTH TENNAKOON BELOW 10
1 T. G. SHARANGA SHAMAL NANDASENA 10 – 12
2 W. IMASHA HASANTHI 10 – 12
3 MADUSHI WASANA DEVENDRA 10 – 12
4 MADUSHI WASANA DEVENDRA 10 – 12
5 R.B.S.W.M. DANUKA BANDARA KALEGAMA 10 – 12
1 IMODHYA SONALI JAYASINGHE 13 – 15
2 H.B. SHASHIKALA MADUMALI HERATH 13 – 15
3 NIRUNI NILESHIKA RAJAPAKSHA 13 – 15
4 NIRUNI NILESHIKA RAJAPAKSHA 13 – 15
5 M.S. ROZMIN HANA 13 – 15

 

EASTERN PROVINCE
Plase NAME AGE GROUP
1 R.M. SANTHUSH SHAMAL RATHNAYAKE BELOW 10
2 MAHSOOK MOHAMED MUFTHI BELOW 10
3 SAHEERULLA MOHAMED MAKKARIM BELOW 10
4 NUZAIB MOHOMED BELOW 10
5 AHAMED AHTAM ATHNAN BELOW 10
1 M.M.M. FAZAL AKTHAR 10 – 12
2 SOMASEKARAN AJAY 10 – 12
3 S. MILHAN AHAMED 10 – 12
4 M. ANFAS AHAMED 10 – 12
5 K.M. HUSSAIN 10 – 12
1 N.D. DEEPIKA SENANAYEKA 13 – 15
2 HITIHAMI MUDIYANSELAGE KUSHANI DANANJIKA 13 – 15
3 M. FATHIMA ZAYANI 13 – 15
4 JAHAPATHEEN FATHIMA SAFNA 13 – 15
5 A.M.F. MIFLAH 13 – 15

 

CENTRAL PROVINCE
Place NAME AGE GROUP
1 W.I. WIJESINGHE BELOW 10
2 R.M.K. PRAVEEN BANDARA BELOW 10
3 M.R. ANUPAMA JEEVANTHEESHA MALLIKARATHNA BELOW 10
4 M.A. ASMA BELOW 10
5 IMASHI OMAYA THENNAKOON BELOW 10
1 HESHAN MADURANGA PERERA 10 – 12
2 HIMASHI  SULAKSHANA SENAVIRATHNA 10 – 12
3 M.M.MOHOMED ZAFRI 10 – 12
4 B.Y.J.N. WANSHANATHA 10 – 12
5 J.A. SANDYA KUMARI PERERA 10 – 12
1 CHATHUKA SACHINTHA JAYASINGHE 13 – 15
2 Y.G. SANDUNI KAVINDI BANDARA 13 – 15
3 DILSHANI JANAT RATHNASINGHE 13 – 15
4 H. AMASHA DRISHANI DISANAYAKA 13 – 15
5 L.R.M. KAVINDYA RAJARATHNE JAYATHILAKE 13 – 15

 

SABARAGAMUWA PROVINCE
 Place NAME AGE GROUP
1 A.R. THARUSHI DANANJANA JAYASUNDARA BELOW 10
2 W.M. KAVISHKA SEWWANDI WIJEKON BELOW 10
3 W.D. JANITH PRABHASHANA BELOW 10
4 S.A. DINUJAYA SAHAN MEEDENIYA BELOW 10
5 HASINI KOUSHALYA KODITHUWAKKU BELOW 10
1 G.A. CHAMODI NETHMINI 10 – 12
2 G.D. A. SHANAKA KUMARA GAUTHAMADASA 10 – 12
3 RASHINI SANSALA THILAKARATHNA 10 – 12
4 TIYANI MOVINYA ABEYSIRIWARDENA 10 – 12
5 P.G. NETHMI PRAMUDITHA 10 – 12
K.G CHANUKA LAKSHAN JAYATHISSA 10 – 12
1 M.P. SUDHAM SUNETH THILAKARATHNA 13 – 15
2 JAMEE CHATHURYA KARUNARATHNA 13 – 15
3 JAMEE CHATHURYA KARUNARATHNA 13 – 15
4 P.P.T. JAYAWEERA 13 – 15
5 K.M. KASUNI GAYATHRA KUMARASINGHE 13 – 15

 

NORTH WESTERN PROVINCE
Place NAME AGE GROUP
1 H.G.NETHMI KAVEESHA JAYALATH BELOW 10
2 T.M. SAVINDU NELAKA THENNEKOON BELOW 10
3 T.M. SAVANI NELINMA THENNEKOON BELOW 10
4 WARNAKULASURIYAGE RANA JESIKA BELOW 10
5 W.A.D. SEWMINI DILSHANI WIJESINGHE BELOW 10
1 DISSANAYAKA MUDIYANSELAGE YOTHMINI KAWSHALYA BANDARA 10 – 12
2 KAUSHALYA MUTHUMINI WIMALASOORIYA 10 – 12
3 S.M.U.I. SENADHIPATHI 10 – 12
4 SADEEP LAKSHAN LASANKARA 10 – 12
5 SAVINDU HIRANYA HERATH 10 – 12
1 U.K.D.D. RAJITHA SENEVIRATHNA 13 – 15
2 SHEHANI RANDIKA PRIYAMANTHI 13 – 15
3 S. RANDINI SENAVIRATHNA 13 – 15
4 W.D. NILIKA UDESHANA PREMARATHNA 13 – 15
5 U.K.D.DULHAN RAJITHA SENAVIRATNE 13 – 15